Štve mě to

9. srpna 2012 v 22:11 | Erista
Ne, nechci být hrubá, či zlá, nafoukaná či co, ale já už dál prostě nemůžu. Vím, že je to mnou, teď jsem velmi neaktivní, ale i dřív, když jsem aktivní byla, to byl problém. O čem mluvím? O návštěvnosti.

obrázek není k dispozici

Proto přeci píšu blog a nečmárám si jen tak do soukromého deníku. Chci mít nějaké návštěvníky, kteří by ocenili moji snahu a práci se články, chci mít někoho, koho by moje psaní bavilo. Tím neříkám, že nikoho takového nemám- je tu Wizie, Amélie, Flasher, i Černá Kočka se občas staví, jana-janishka, i když u ní je to něco jiného.. takhle se to zdá hodně, ale když řeknu, že minimálně 2 lidé mají "pozastavení blogu" a nejsou aktivní, další sem chodí vyjímečně, protože blog má spíše jako deník a těch pár, co zbylo, já nevím, nemůžu je nějak počítám. Tímto se omlouvám, jestli jsem se vás dotkla, ale tak to nebylo myšleno, je to jenom takový součet stálých návštěvníků.

Občas bych se chtěla vrátit do časů, kdy jsem měla SBénka a měla jsem tím stálé návštěvníky, i když spíše z donucení.
Vadí mi, že když pořijdu na jiné blogy, mají až 20 komentářů u článku za jediný den... nevím, čím to je. Myslela jsem si, že za 6 měsíců blogování, celkem aktivního, bych mohla získat nějakého dalšího stálého návštěvníka, ale není tomu tak. Wizie, Č. Kočka, jana-janishka, s nimi se znám z mého minulého vblogu, s Amélií nás vážně jakési "pouto" a Flasher... tomu jsem moc vděčná, že se staví. Přesto mi to nestačí.

Jak říkám, nechci znít rozmazleně nebo tak, ale už mě to nebaví. Jak má čověk psát kvalitní články, když mu na ně nikdo nezareaguje? Proč mám ukazovat své fotky, když nikoho nezajímají? Řejněte mi, kde mám vzít chuť do psaní, když vím, že když článek nestrčím do nejnovějších článků na blog.cz, nikdo ho nepřečte? Jak můžu nebýt zklamaná?

Nejde mi ani tak o čísla na toplistu, jde spíš o ty reakce v komentářích. Na to se člověk těší nejvíce- celé odpoledne se dělá s článkem, aby, až přijde ze školy, si mohl přečíst, že se někomu líbil. Ale když se nikdo neozve... neznám horší pocit, než vědět, že nikdo na blogu nebyl a že jsem se s článkem dělala zbytečně...

Bylaj sem na to zvyklá, vždyť všichni, i já, pořád tvrdí, že začátky jsou těžké... ale já už mám blog půl roku! Už půl roku každý den sedím u počítače a snažím se přijít na nějaký článek, už půl roku chodím ven jen proto, abych mohla něco nafotit a pak to dát na blog... nezasloužím si snad nějaké návštěvníky?

Možná, že absence komentářů je také důvod, proč mě to nebaví. Kde mám vzít sílu blogovat, když je všem můj blog šum-a-fuk? Mrzí mě to, moc, zklamala jsem se. Myslela jsem, že to někam dotáhnu, ale opak je pravdou. V blogovém světě jsem 0, prostě 0. Asi s tím seknu...

Já se s vámi loučím, pokud mě tu dlouho neuvidíte, sekla jsem s tím... věřte mi, nebude to lehké rozhodnutí, ale... uvidíme.

EDIT. 13.8.12: Moji drazí přátelé, co je mi po nějaké návštěvnosti, když mám Vás a vím, že Vy na můj blog chodíte? Děkuji.
EDIT. 2) Chcete více komentářů? Napiště článek o tom, jak vám chybí návštěvnost a komenáře jsou na světě.
 


Komentáře

1 Fl@sher Fl@sher | E-mail | Web | 10. srpna 2012 v 8:52

Ja som na svojom blogu neaktívny už dosť dlho, mám podobné dôvody ako ty, hlavne s tým voľnom.. možno sa to cez školu zmení, vždy to tak bolo...Posledné dni mi na úvodnej stránke píše "Včera navštívilo Váš blog 0 lidí." :D ale nič si z toho nerobím, pretože viem že to je mojou vinou, keď nič nepridávam(a to mám aj nejaké plány, do budúcna ktoré sa však nikdy neuskutočňuú.. ach)Ale ja som vlastne na PC vždy doobeda aj večer, pokiaľ nejdem niekam von.. A s tými článkami je to pravda...aj ja pokiaľ ich nenatlačím do najnovších tak o nich nikto nezakopne, okrem teba niekedy a ešte tak nejak náhodou ked niekto nájde odkaz na môj blog v komentároch. Ono je to totižto tým, že vlastne tvoj/môj článok si ani nemá ko všimnúť..Iba keď tak v googli, ale to...
Ale je zaujímavé, že 92 % súhlasím s tebou, hlavne to so školou a tak, že keď prídem zo školy.. atd. Najviac ma tešia asi komentáre a nejaké reakcie...
Mám už pripravené nejaké plány na ďalšia rozbehnutie môjho blogu, takže uvidím kedy uch využijem. Ja napríklad chodím na tvoj blog(aj niekoľkokrát denne :D) preto lebo ma zaujímajú tvoje fotografie a články...no uvidím.. dúfam, že neodídeš..ja už mám pauzu niekoľko dní, a je to také čudné..hm..Skus zmeniž design a sprav tu niečo nové možno to pomôže k tomu aby si tu pridávala niečo viac( ja mám strašne rád zmeny design na svojom blogu by som meníl často ale nechce sa mi.)

2 Wizie Wizie | Web | 10. srpna 2012 v 10:59

Pravda, blogování už mě také nebaví tak, jako dřív. Jak píšeš, možná to bylo těma eSBéčkama, ale to je "spíše z donucení".
Jak tak přemýšlím, nejspíš ani ten projekt nedokončím za deset dní, včera už jsem zameškala, a i když bych teď asi měla čas,  raději si zahraju nějakou hru.
Má v tom trochu prsty ta Lotty, a vůbec celý AK, na který jsem už dávno změnila názor. Také ty množící se zvukové reklamy a prodání serveru blog.cz nově. Všechno jde do kytek, každému tu teď jde jen o návštěvnost, takže, pokud ho ještě blog.cz baví, natlačí na něčí web reklamu (za předpokladu, že se odkaz na jeho článek či blog nějakým zázrakem objeví na hlavní stránce blog.cz jakožto nejnovější článek).
Jestli chceš skončit, nemohu Tě nijak přemlouvat. Možná ani nechci - protože nutit někoho do blogování je hloupost. Samozřejmě, že jsem proti, vždycky jsem byla a vždycky budu, protože Tvé články jsem četla ráda a Tvé fotky jsem už od samého začátku moc obdivovala. Navíc, blog nám umožňoval alespoň nějak komunikovat. Ony ty komentáře taky dost znamenají. :)
I když, vždycky tu byly ještě všední dny. Ty chvíle, kdy ve škole o nudných hodinách přemýšlíš nad dalším článkem, ... ale otázka je, jestli ty chvíle ještě někdy přijdou.

Nu, každopádně ti držím palce, jak říká Flesher, možná by šlo změnit ten design, jak jsi tu nedávno ukazovala (protože ten se vážně povedl ;-) ), zkusit to ještě - když už ne kvůli nám, tak kvůli sobě. Kvůli tomu focení, které ti, mimochodem opravdu jde a byla by škoda se nám s těmi fotkami občas nepochlubit ^_^
Ale záleží na Tobě, Eris.

3 Amelie Amelie | Web | 10. srpna 2012 v 11:09

Mně se tu moc líbí, hlavně tvé nádherné fotky, krásně fotíš. Já jen nestíhám, má drahá. Mám tě na horní liště v nejoblíbenějších blozích, jen nestíhám své oblíbené blogy "obíhat". Ale občas mrknu, i když nekomuntuji...Někdy nemám náladu psát, promiň. Piš dál a nesmutni. Jsi skvělá.

4 Janet Janet | Web | 10. srpna 2012 v 12:35

To néé X(. Proč se všichni dobří blogeři chcete rozhodnout skončit s blogem X/. Já chápu, že fatit se s článkem a nemít žádnou odezvu, naštve. To naštve i mě,ale i když znám tvůj blog chvilku, oblíbila jsem si ho X). Záleží to na tobě, ale já bych byla moc ráda, kdybys v blogu pokračovala, protože se mi líbí X) :-)
P.S. Nádherný design X).

5 Aris Aris | Web | 10. srpna 2012 v 21:11

Neboj, to taky znám. Jo, "esbénka", to bývala jistota. Ale z toho už jsme vyrostly. Taky mě to začalo štvát, tak jsem založila nový blog s nadějí jakésiho nového začátku :-)

Ale jestli tě to potěší, dneska se celý den pachtím po různých blocích. Hledám, co by mě zaujalo a najednou jsem otevřela tvůj blog a první, co mě napadlo bylo to je konečně něco pro mě, to je alespoň blog :)

6 Yuna Yuna | Web | 10. srpna 2012 v 22:06

Teď to ode mě bude znít asi trochu hrubě, možná na to nemám právo, když tvůj blog nenavštěvuju dlouho, ale....holka, prober se! čísla v návštěvnosti nejsou všechno. Blog máš půl roku, stěžuješ si na návštěvnost. Na co si stěžuješ? Já mám blog už delší dobu, srovnej moji návštěvnost s tvoji a uklidníš se. Moje návštěvnost blogu za den je dvakrát menší než tvoje, u článků mám málo komentářů, ale nevadí mi to. Vím, že mám pár (ale vážně jen pár) stálých návštěvníků, kteří za čas napíšou. Ty je máš taky. Jasně, znám tenhle pocit, že chceš mít větší návštěvnost. Tím jsem si taky prošla v době, kdy jsem měla blog složený s pixelek a podobných kravin. Ale prosimtě neblbni! Kopírování není in. To, když k tobě někdo chodí jen z donucení, staví se tam na tu minutu, než napíše věty, které všichni známe a to "Ahoj, jak se máš? Obíhám" No promiň, ale já budu mít radši malou návštěvnost  a pocit, že si moje články někdo čte a někoho zajímají, než tyhle takzvané SBčka... Toť je ode mě asi vše. Přeber si to jak chceš. Neber to zle, já se tě snažím jen zachránit před chybu, kterou bys mohla udělat.... vážně, neber to špatně! :)

7 all-is-magic all-is-magic | E-mail | Web | 11. srpna 2012 v 11:30

Pokud bloguješ jenom pro ostatní návštěvníky, je to smutné... Můj blog nemá skoro žádnou návštěvnost (a blog mám už skoro rok), no přes to se snažím , ale že by to byla priorita, tak to ne.
Je dobré mít návštěvnost mezi věcmi, které tě při blogu drží, ale hlavně by tam měla být ta chuť tvořit, vymýšlet realizovat různé nápady a projevovat taky svoji činnost trochu do světa.
To obíhání jako povinnost se mi jeví jako úplná kravina, nesnáším věci, které prostě musím dělat. Raději dělám to, co považuju za svobodné a nezávislé.
A nejvíce mě na tom štve, že plno lidí taky z tohohle prachmizerného důvodu končí.

8 Erista Erista | Web | 11. srpna 2012 v 13:51

[6]: Ale mně nejde o nějaká čísla na topistu, chybí mi ty reakce, ať už záporné nebo kladné. V životě jsem nemluvila o tom, že chci něco kopírovat, myslím, že ten, kdo chce více návštěvníků, nemusí být tak povrchní, protože každý bloger je chce, někdo víc a někdo méně. Mimochodem, já nikdy neměla taková typická "sbénka", vždycky ke mně chodili, ale ne z donucení, ale protože chtěli a napsali klidně i dlouhé komentáře týkající se článků... vlastně, vetšina mých stálých návštěvníků jsou moje minulá SB z minulého blogu (kde jsem je pak přejmenovala na oblíbené blogy a tak je to do dneška). Samozřejmě, že SB znovu zavádět nechci, tak hloupá ještě nejsem, jen mi to tak nějak chybí...
p.s. už je to v pohodě, jak jsem ten článek napsala, všechno ze mě spadlo...

[7]: To taky můžu rovnou psát všechno do Worldu... U mě návštěvnost není priorita, možná sis to špatně vyložila, ale tohle jsem nikdy neřekla a ani neřeknu. Jen mě to prostě přestalo bavit, psát veřejný blog pro nikoho...
A já vážně končit nechci, jak jsem psala, je to v pohodě...

9 amezing amezing | Web | 11. srpna 2012 v 19:32

Jo, zpětná vazba je dobrá. Jinak je to jako, když mluvíš, ale nikdo tě neposlouchá.

10 Černá Kočka Černá Kočka | Web | 12. srpna 2012 v 12:13

Moc dobře vím, jak se asi cítíš. Já se v blogovým světě pohybuju už asi tak čtyři roky a nikdy jsem neměla žádnej pořádně úspěšnej blog. No, možná by se u jednoho z nich dalo mluvit o takový nějaký "jakž takž úspěšnosti", ale nic úžasnýho to rozhodně není.
Jo, taky mě sere, když tři hodiny píšu dlouhej článek, nebo se dokonce mořím s povídkou, přičemž každý slovo pečlivě zvažuju, každou větu nejmíň desetkrát přepíšu, aby zněla co nejlíp a potom mi se mi nedostane žádný reakce. Sice je to smutný, ale zvykla jsem si. Na mejch starejch blozích jsem upřímně řečeno nemívala vůbec žádný stálý návštevníky, možná jednoho, nebo dva, který tam ale chodili spíš proto, že to cítili jako takovou "povinnost", když už blog tý chudáka holky nikdo nečte, tak se holt obětujou oni... Ale teď mám pár stálých návštevníků, není jich moc a nekomentujou každej článek, ale jsem vděčná za to, že je vůbec mám, protože mít někoho takovýho je pro mě něco novýho a naprosto úžasnýho.
Dřív jsem byla v tomhle internetovým světě sama, ale vydržela jsem to a teď je to lepší. Jasně, vždycky to může bejt lepší, ale rozhodně i horší. Nemyslím tím, že bych tě nutila blogovat, nebo tak něco, protože to je tvoje věc a já ti do toho nemám co kecat, ale snažím se říct, že na ostatních nezáleží. Komentáře sice potěší, ale když nejsou, nezbývá, než se přes to holt nějak přenést. Bloguj pro sebe, pro zábavu a ne pro ostatní.
Jinak trochu od věci... Už dlouho jsem ti chtěla napsat komentář, ale byla jsem s prarodičema v Krkonoších (čti: týdenní nuda a chození po kopcích xD), takže jsem nemohla. Jsem šťastná, že jsem se k tomu konečně dostala a zároveň se chci omluvit jak tobě, tak i sobě, že jsem na blogu i blozích ostatních poslední dobou dost neaktivní, co se dá dělat, jsou prázdniny a já jezdím po světě (oukej, tak se to asi říct nedá, ale to je jedno xD) :D

11 jana-janishka jana-janishka | Web | 13. srpna 2012 v 7:52

Víš,já když začínala,na můj blog nechodil skoro nikdo,tak jsem si založila SB a najednou jsem měla návštěvníků víc,ale pak jsem pomalu zjišťovala,že na můj blog chodí i jiní návštěvníci a chodí už tam dlouho a ne z donucení-to mě moc potěšilo a myslím si,že to bylo díky SB(měla jsem reklamu na jiných blogách a tak).Vím že SB mít nechceš-hodně blogerů je mít nechce,protože podle nich Je potom jejich "povinost" na ty blogy chodit-já jsem to ale udělala jinak.Do SB si přidávám jen blogy které se mi fakt moc líbí a na které bych chodila ikdybych je v SB neměla,takže na ty blogy nechodím z "donucení".
U tvého blogu je to možná tak,že o něm moc lidí neví(já to měla stejně) a proto tu máš méně návštěvníků.Ale já ikdyž jsem se svou návštěvností spokojená,tak se na ni moc nedívám-spíše mě potěší,když mi někdo napíše komentář.
Možná bys mohla zkusit SB a když by to nepomohla,tak SB můžeš kdykoliv zrušit ne?

12 Sever-rat Sever-rat | E-mail | Web | 13. srpna 2012 v 10:35

Rozhodně nemá smysl končit s blogem..foť a piš tak, jako by se nic nestalo..i kdyby si to přečetl jeden návštěvník, tak je to úspěch..

13 MvK MvK | Web | 13. srpna 2012 v 15:29

Ahoj.Víš tvůj článek mě trochu rozčílil! :-/ Já mám taky blog půl roku, asi, taky se snažím jak mačo pořád na to jenom myslím... Ale já na rozdíl od tebe nemám ani žádné stálé návštěvníky, víš.Ke mě někdo (a to je taky dost málokdy) přijde a zase odejde.Samozřejmě se už nevrátí.Myslím, že kdybych nepsala moje názory na jiné články na jiných blozích,  nechodil by mi tam už vůbec nikdo!Nemáš si na co stěžovat, podle mého...Blog máš hezký lidé o něm vědí a začnou vědět i další.Teda omlouvám se, ale prostě jsem se nemohla nevyjádřit. :-)

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama