Zpět do mého dětství...

15. dubna 2012 v 17:02 | Erista |  Myslím
Ach, jak se mi stýská po té neznalosti světa, problémů, po té neznalosti bolesti a utrpení. Chtěla bych se vrátit do svých dětských let, všechny krásné vzpomínky a zážitky znovu uvidět, a znovu prožít. Tak bolestná je realita...
(rok 2003, to mi byly asi tak 4 roky, se svoji sestřičkou (2 roky))Teď, teda, zrovna včera, mě zasáhl hluboký stesk, po té nespoutanosti, po tom krásném světě nevinného dětsví. Když si vzpomenu, jak jsem si žila, a bylo mi krásně, jak jsem nevnímala krizi a strach ve světě, ach, tak ráda bych se do těch časů vrátila. Realita je ale tvrdá, a nenechá mě upadnout do vzpomínek, minulosti, stále mi připomíná tu přítomnost, krutou a nevyzpytatelnou. Cítím se sama, tak sama, až je mi z toho teskno, znovu se obracím ke vzpomínkám, k těm omamným vzpomínkám, které člověka vtáhnou a nepustí.

Ne, to nesmím, nemohu žít minulostí, důležitá je přitomnost, bez které by nebyla budoucnost. Vždyť ani nežiji nijak zle, vlastně, jsem šťasná za to, jak žiji, mám kamarády, rodinu, mám své koníčky, zvířátka, ale přesto, přesto mi něco chybí, ta jakási nevědomost. Ve světě, přesněji u nás, v Česku, je nějaká krize, a já, díky napojení na internet, vím všechno. Jak mi má mamka vysvětlila, noviny prý přehánějí, ale já si tím nejsem jistá. Hlodá mě to vědomí, že se zvyšují daně, že se zvyšuje cena potravin, že klesá výplata, že převládá strach, utrpení a smrt.

Dnes je to přesně sto let, co se potopila "nepotopitelná" loď Titanic, která vezla tisíce lidí, kteří zemřeli. Opět i tato věta mi nahání strach, bojím se, ani nevím čeho. Cítím se jakási spoutaná, zaneprázdněná, zkrátka, mám strach, který mě zžírá zevnitř a nedovolí mi pořádně se vyspat. Pryč jsou ty časy, kdy jsem o téhle situaci nevěděla... teď ji musím překonat!
 


Komentáře

1 Iris Iris | Web | 17. dubna 2012 v 15:29 | Reagovat

jo, holka, máš pravdu, taky bych se někdy vrátila o 20 let zpět :-x

2 Erista Erista | Web | 17. dubna 2012 v 16:22 | Reagovat

[1]: Škoda že to nejde, že?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama