Osudový vesmír

31. března 2012 v 12:10 | Erista |  Píši
Původně jsem měla v plánu napsat článek o sobě, jenže takových je tu spousta, takže jsem se rozhodla pro povídku, úplně jinou než byste čekali :)
Možná, že až začnete číst, nebude se Vám zdát, že se týká TT "Já", ale ona se ho týká :-)

"Je to tady, dámy a pánové, raketa GreyGiraffe675 bude startovat! Po přípravách je konečně čtyřčlenná posádka připravena k odletu. Poslední rozloučení s rodinami a stateční hrdinové vstupují do obří rakety. Poslední zamávání a raketa startuje! Všude je spousta ohně, ale pilotům to nedělá překážky, jak by také mohlo, je to plánované, a statečně se vydávají vstříc dobrodružství!"


Starý Ted seděl v křesle. Teď už nesledoval záznam videa z největší události jeho života. Jeho oči byly upřené na černou obrazovku.
"Zase ten proud!" zahudroval stařeckým hlasem. Stalo se to už tolikrát, že to nepočítal. Jak jinak, když bydlel v nejchudší čtvrti New Yourku, kam peníze a poctivost nevstoupily už hodně dlouho. Každý si tu zažil své, bydleli tu slavní umělci, kterým exekuce sebrala všechna díla, obchodníci, kteří kvůli úřadům přišli o vše, a astronauti, na které se zapomnělo. Ted nebyl výjimka, avšak na něho se zapomnělo rychleji než na ostatní.
Pomalu se přišoural k pojistkám.
"Jestli to nepomůže, tak někoho zabiju." mumlal si sám pro sebe, otevřel víko a baterkou si posvítil dovnitř. Jemně přehodil pár tlačítek a elektřina znovu naskočila.
"Mají štěstí." a zase se vrátil do křesla. Ten náhlý výpad elektřiny ale způsobil, že televize nenaskočila. Rozbila se.
"Já bych se na to...!" Ted byl naštvaný, jak jinak. Jeho jediná zábava teď odešla, a on s ní bude muset jít několik bloků až k opraváři, který po něm bude chtít celý důchod. Už jen ta představa byla deprimující, proto se raději snažil uklidnit. Nadhodil mozkové závity a začal vzpomínat. Kde jsou ty časy, kdy byl slavný, kdy ho lidé zdravili a děkovali, chtěli po něm podpisy? Všechno je pryč, přitom on by měl být ten slavný, ne Patric.
Před očima viděl tu velikou raketu, kvůli které ztratil všechno. Vstupoval do ní za jásotu obecenstva, všechno bylo v nejlepším pořádku, což samozřejmě nemohlo vydržet déle. Startovali, všechno bylo na svém místě, stačilo jen… pal, hlasitá rána, otřesy, a jeho největší dobrodružství života začalo. Co si na stará kolena vzpomínal, cesta byla v pořádku, a konečně dorazili do cíle, na Měsíc.
"Ach ne, vzpomeň si, vzpomeň! Nešlo to, Ted se sice snažil, ale od té události uplynulo tolik let. Jediné však nezapomene, nikdy. Byl poslední den jejich výpravy, všechno bylo nachystané k odletu zpátky na Zemi. On, jako jediný, si chtěl zapamatovat co nejvíce, proto se vydal na poslední cestu po skaliskách. Nešel moc daleko, se svým věrným přítelem, až do té doby věrným, se vydali malinko od stanoviště. To, co uviděli, jim ale změnilo životy. Ve skaliskách, která se na Měsíci běžně objevují, stála malinká vesmírná loď, a zní, pomalu vylézala prapodivná stvoření. Ted u sebe neměl kameru, ale Patric ji měl. To, co udělal, bylo nejhorší, co mohl udělat. Vší silou strčil do Teda, a ten se i přes jinou gravitaci různě nakláněl, a nemohl chytit rovnováhu. To vylekalo ta malá stvoření, a pohlédla přímo do Patricovi kamery. Jako blesk se mihla, a odstartovala svůj koráb. Patric namířil kameru na sebe a pak ji vypnul. Měl největší důkaz jeho života, ale Teda do něho nezasvětil.
"Ten hajzl… to měl dostat všelijaké ceny, to měl být tím, kdo ta stvoření objevil." Tedovi ta náhlá vzpomínka, zašantročená někde hluboko, po tolika letech znovu objevená, zlomila srdce.
" jsem to měl být…"
Já vím, že je to trochu hodně přitažené za vlasy, ale poukazuje to na člověka, na jeho "já"…

Článek je přiřazen k TT "Já"
 


Komentáře

1 Alexandra Gryffin- Fox Alexandra Gryffin- Fox | Web | 31. března 2012 v 14:08 | Reagovat

Hlavně to ukazuje na to, jací lidé jsou. Mnohdy sobečtí a zahledění do sebe. Já říkám, že nikdy není na škodu být trochu egoista. Jen je dobré vědět, kdy můžu být sobec a kdy je čas se dělit.

2 Erista Erista | Web | 1. dubna 2012 v 13:12 | Reagovat

[1]: správně :-)

3 Aris Aris | Web | 10. srpna 2012 v 21:29 | Reagovat

Pěkně napsané, pěkný nápad :-) Teda Teda za to nemám vůbec ráda :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama