Nimi a Timi

26. března 2012 v 15:50 | Erista |  Zvířata

Nimi a Timi


Naše, již známá rodinka, se přestěhovala do velikého domečku s dvorkem. Dvorek nebyl moc velký, přesto to mamince nedalo a pořídila si slepice. Ty jí ale nestačily, proto si za nějaký obnos koupila 2 housátka. Žluťoučká, 2týdenní, vypadala sladce. Květen byl zrovna v půlce, a housátka objevovala svět. Každý den s nimi byly děti, venku, a hráli si s nimi. Jak šel čas, housátka vyrostla, po nějaké době zbělala a stala se dospělými. Za tu dobu se ale stihla zcela ochočit, jedla z ruky a léto si užila. I svoji první, krutou zimu přežila bez újmy. Avšak, maminka i dětičky neměli čas se o ně starat, takže padlo kruté rozhodnutí: půjdou jinam. Maminka dne 25. 3. 2012 vyvěsila inzerát, v němž stálo: do dobrých rukou, za odvoz, prodám dvě desetiměsíční husy, pouze na chov, ne na maso. Zcela ochočené, žerou z ruky, letošní snůška 10 vajec. Husa a houser. A o patnáct minut později už volal první zájemce. Říkal, že má rybníček, velkou zahradu, že by chtěl housátka. A protože mamka nevěděla, že za pár hodin bude mít několik dalších objednávek, s pánem se domluvila a ten ještě toho dne přijel. Z mého pohledu vypadal mile, i jeho žena na mě působila dobře. Tak si husy naložili do auta, zeptali se na morčata a vzali si i Nelu. Sice slíbili, že se můžete kdykoliv přijet podívat, a dali nám adresu, je to blízko, ale stejně se mi hrozně stýská, a mnohem víc, když píšu tenhle článek :(

Povaha:
Nevím, jestli moderní lidé znají husy, ale většinou jsou zlí, syčí a koušou. Tokové ty naše nebyly. Je pravda, když se houser lekl, tak syčel, ale to asi každý. Když byly menší, dokonce se nechaly i chovat v náručí, ale pak už vážily několik kilo a nešlo to. Jak jsem psala, jsou ochočené, a hodné. Sice když někdo prošel kolem naší zahrady, tak kejhaly ale spíše, aby návštěvníka přivítaly.

Příhody:
Když byly malinké, housátka, vzali jsme je na trávu a pásli jsme je. Když jsme se rozběhli, roztáhli svá malá, žlutá křidýlka a cupitaly za námi. Nechaly se chovat, byly jako naše dětičky L. Když kolem chodily maminky a jejich děti, ty dětičky vždycky žvatlaly, husy z toho začaly kejhat, což bylo sice nepříjemné, ale krásné zároveň. To, že máme housera, jsme zjistili asi před měsícem, když se nám zdál trochu jiný. Naše husa snesla spoustu vajec, ale asi neoplodněných. Jednou se nám skoro oběsila. Byla tma, a my jsme nechali na zahrádce viset nějaký provaz. Ta hloupá husa šla, zamotala se do něj, a nemohla odejít. Byla noc, a ona začala hrozně kejhat, mamka vylítla z postele a ve tmě a bahně jí šla pomoc. Husa ležela na zádech, a už skoro nedýchala, úplně vyčerpaný. Nakonec jí mamka osvobodila, naštěstí to přežila. Víte, že husy-samice se neradi koupou, a samci že zase rádi? Zajímavé, my jsme to nevěděli, a zdálo se nám divné, že jedna husa se nekoupe a druhá jo :D. Když byly malinké, museli jsme je zahřívat lampičkou, aby neumřely. Hrozně kakaly :D :D :D. Když jsme měli otevřený balkon, vždycky, když jsme promluvili, začali kejhat :D.

Přátelé x nepřátelé
Naše husy neměly nikoho moc rádi, snad jen sebe a svojí druhou polovičku. Se slepicemi se celkem snesly, la ekdyž chtěly, chytily je za krk a házely z jedné strany na druhou, to samé s králíky. Takže králíci se nepouštěli, a spor mezi slepicemi a husami ustal. Koček si nijak nevšímaly.

Foto:
Slibuji, že jakmile si do počítače stáhnu fotky z mobilu, přidám sem ty, na kterých jsou Nimi a Timi jako mláďátka :)
(protože sem nechci dávat všechno fotky našich hus, nahraju je do galerie a sem dám jen jednu, takže pokud si chcete prohlédnou ostatní, můžete v galerii)

Ostatní-GALERIE
 


Komentáře

1 jana-janishka jana-janishka | Web | 27. března 2012 v 6:18 | Reagovat

pěkné husy

2 Erista Erista | Web | 27. března 2012 v 8:07 | Reagovat

[1]: Dík :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama