Březen 2012

A ze stromu je...

31. března 2012 v 14:34 | Erista |  Kreslím
Opět zdravím, moji úžasní a dokonalí návštěvníci, jak jistě nevíte, občas kreslím, no, a jelikož jsem si koupila nové fixy, původně určené do školy, touha něco načmárat mě ovládla, a místo stromu jsem nakreslila... ptáčka :D. Takže se pokochejte mým neuměním:

Vypadá to jako obrázek z mateřské školky, ale věřte nebo ne, kreslila jsem to včera asi hodinu :D
p.s. původně to byl strom, takže dobrý, nee? :D

Osudový vesmír

31. března 2012 v 12:10 | Erista |  Píši
Původně jsem měla v plánu napsat článek o sobě, jenže takových je tu spousta, takže jsem se rozhodla pro povídku, úplně jinou než byste čekali :)
Možná, že až začnete číst, nebude se Vám zdát, že se týká TT "Já", ale ona se ho týká :-)

"Je to tady, dámy a pánové, raketa GreyGiraffe675 bude startovat! Po přípravách je konečně čtyřčlenná posádka připravena k odletu. Poslední rozloučení s rodinami a stateční hrdinové vstupují do obří rakety. Poslední zamávání a raketa startuje! Všude je spousta ohně, ale pilotům to nedělá překážky, jak by také mohlo, je to plánované, a statečně se vydávají vstříc dobrodružství!"


Starý Ted seděl v křesle. Teď už nesledoval záznam videa z největší události jeho života. Jeho oči byly upřené na černou obrazovku.
"Zase ten proud!" zahudroval stařeckým hlasem. Stalo se to už tolikrát, že to nepočítal. Jak jinak, když bydlel v nejchudší čtvrti New Yourku, kam peníze a poctivost nevstoupily už hodně dlouho. Každý si tu zažil své, bydleli tu slavní umělci, kterým exekuce sebrala všechna díla, obchodníci, kteří kvůli úřadům přišli o vše, a astronauti, na které se zapomnělo. Ted nebyl výjimka, avšak na něho se zapomnělo rychleji než na ostatní.
Pomalu se přišoural k pojistkám.
"Jestli to nepomůže, tak někoho zabiju." mumlal si sám pro sebe, otevřel víko a baterkou si posvítil dovnitř. Jemně přehodil pár tlačítek a elektřina znovu naskočila.
"Mají štěstí." a zase se vrátil do křesla. Ten náhlý výpad elektřiny ale způsobil, že televize nenaskočila. Rozbila se.
"Já bych se na to...!" Ted byl naštvaný, jak jinak. Jeho jediná zábava teď odešla, a on s ní bude muset jít několik bloků až k opraváři, který po něm bude chtít celý důchod. Už jen ta představa byla deprimující, proto se raději snažil uklidnit. Nadhodil mozkové závity a začal vzpomínat. Kde jsou ty časy, kdy byl slavný, kdy ho lidé zdravili a děkovali, chtěli po něm podpisy? Všechno je pryč, přitom on by měl být ten slavný, ne Patric.
Před očima viděl tu velikou raketu, kvůli které ztratil všechno. Vstupoval do ní za jásotu obecenstva, všechno bylo v nejlepším pořádku, což samozřejmě nemohlo vydržet déle. Startovali, všechno bylo na svém místě, stačilo jen… pal, hlasitá rána, otřesy, a jeho největší dobrodružství života začalo. Co si na stará kolena vzpomínal, cesta byla v pořádku, a konečně dorazili do cíle, na Měsíc.
"Ach ne, vzpomeň si, vzpomeň! Nešlo to, Ted se sice snažil, ale od té události uplynulo tolik let. Jediné však nezapomene, nikdy. Byl poslední den jejich výpravy, všechno bylo nachystané k odletu zpátky na Zemi. On, jako jediný, si chtěl zapamatovat co nejvíce, proto se vydal na poslední cestu po skaliskách. Nešel moc daleko, se svým věrným přítelem, až do té doby věrným, se vydali malinko od stanoviště. To, co uviděli, jim ale změnilo životy. Ve skaliskách, která se na Měsíci běžně objevují, stála malinká vesmírná loď, a zní, pomalu vylézala prapodivná stvoření. Ted u sebe neměl kameru, ale Patric ji měl. To, co udělal, bylo nejhorší, co mohl udělat. Vší silou strčil do Teda, a ten se i přes jinou gravitaci různě nakláněl, a nemohl chytit rovnováhu. To vylekalo ta malá stvoření, a pohlédla přímo do Patricovi kamery. Jako blesk se mihla, a odstartovala svůj koráb. Patric namířil kameru na sebe a pak ji vypnul. Měl největší důkaz jeho života, ale Teda do něho nezasvětil.
"Ten hajzl… to měl dostat všelijaké ceny, to měl být tím, kdo ta stvoření objevil." Tedovi ta náhlá vzpomínka, zašantročená někde hluboko, po tolika letech znovu objevená, zlomila srdce.
" jsem to měl být…"
Já vím, že je to trochu hodně přitažené za vlasy, ale poukazuje to na člověka, na jeho "já"…

Článek je přiřazen k TT "Já"

Španělsko, Švýcarsko, kdo se v tom má vyznat?

30. března 2012 v 15:38 | Erista |  Žiji
Zdravím Vás, mí věrní čtenáři, kteří dychtíte po dalším článku, bohužel Vám ale musím oznámit, že článek bude deníčkovský, proto vypněte své telefony mobilní, zaklapněte notebooky a přehoďte prostěradlo přes počítače, protože to bude nuda...

Jak bych začala... krom toho, že jsem ráda dokázala vsát, jsem se dokázala dostat do školy, což je dost dobrý, na mě. Všechno by se dalo přežít, měli jsme od 9, potom čeština, hudebka, ict, volno a děják. Hlavní problém nastal při ict, kdy jsem 5 minut před zvoněním zjistila, že píšeme. Jak jinak, že? No, ale jelikož jsem, jak mě s radostí nazývá mamka, "počítačový genius", dokáza jsem ve Wordu sesmolit nějaké ty úkoly. Paní učitelka, ne, nepodlézám, jen tady nechci někoho urazt nepatřičným oslovením, na to zběžně mrkla, a vypadá to, že dostanu 1. Kdo by to byl tušil? dělali jste někdy ve Wordu ty odtavce? Fuuuuuu, já teda asi podruhé v životě :D. No, potom jsme měli volnou hodinu, tak jsem s kámoškou šla do města. Pravý horor nastal o dějáku...
Ona mě vyzkoušela! Aaaaaaa, no, ale tak jako, věděla jsem to, takže 1-!! Ale byl to stres :D. No, a to se týká i nadpisu, jelikož jsem si popletla Španělsko se Švýcarskem a rozmluvila se tam o Špnělském králi a jeho synovi :D :D

Dneska, na požádání Viktorie, udělám návod, jak vyrobit jednodušší design, ale to bude asi všechno, takže pápá... :D

Nový design?

29. března 2012 v 18:18 | Erista |  Designy blogu
Zdravím, moji drazí návštěvníci, dnes, jak jste si všimli, jsem na blogu nebyla, jelikož jsem dělala nový dess. Nový dess? Ano, tenhle je moc pěkný, ale já měla náladu, a tak jem jeden spatlala. Budu ráda, když v anketě a komentářích posoudíte a pomůžete mi vybrat lepší :-)


Jahody

29. března 2012 v 13:21 | Erista |  Ostatní-foto

Přednastaveno

Ahoj,
mamka donesla jahody, krásně červené, ideální pro focení. Ale já na ně měla takovou chuť, že jsem udělala pár rozmazaných snímků a už jsem je snědla :D


Omlouvám se za prostředí, vždyť víte :D

Já s Amykem

28. března 2012 v 18:29 | Erista |  Žiji
Dlouho jsem přemýšlela, jestli zde mám uveřejnit mojí fotku. Konekonců, nechci být modelka, a díky mé hlouposti při podepisování fotografii znáte i moje jméno a přijmení. Zdá se mi trochu ryskantní dávat sem fotku, ale čert to vem :D, alespoň zapomeňte, kde bydlím!!!!

fotky dám do c.č., proto klik :)
p.s. fotila ségra, proto taková kvalita :D :D
Taky v galerii... :)

S Amykem na balkoně

28. března 2012 v 16:28 | Erista |  Zvířata
Ahoj,
zdravím Vás z našeho malého balkonu, kde jsme si s Amykem udělali pohodlí. Jediné, co mi celkem vadí na té pohodě, je ségra, ale to se přežije :D. Svítí sluníčko, ale občas zajde, a to pak je kosa. Mamka mi udělala občerstevní, tak jsem si ho vzala na balkon, dala větrat peřiny a tím zbůsobem jsem udělala stín. Nejdřív jsem si dala jídlo já, a pak Amy dostal zdravé i nezdravé, hroznové víno, jablko a kousek loupáku. To byla bašta!
Já pak začala relaxovat, Amy taky, zalezl si do pelíšku a na neurčitou dobu usnul...

Jak tak koukám, teď zase žere :D, loupák mu zachutnal. Měla bych mu umýt klec, tak se na to vrhnu. Mamka radí, že až zítra, tak až zítra :D. Amyho mám mooooc ráda, ale bohužel už je starý, a já se bojím, že už s námi dlouho nebude :(...
Jo, vlastně, Amy je kluk :D, protože, původně to byla holka, ale pak mu narostla boulička pod ocasem a najednou to byl kluk :D
Fotky přídám :-)

zdroj rámečku zde

Lampa

28. března 2012 v 15:55 | Erista |  Ostatní-foto

Přednastaveno

Ahoj,
z nudy jsem vyfotila svoji lampičku, a musím říct, že foto se povedlo :)


Rodokmen

27. března 2012 v 16:57 | Erista |  Zvířata
Sice už jsem jeden rodokmen s mými morčátky udělala, ale po zjištění chyby jsem radši vyrobila nový:


Doufám, že poznáte, čí je to dítě aj. :D
U některých zvířat chybí datumy narození a případného úmrtí, je mi to líto, ale já si nevzpomenu :(
Trochu nám to uteklo, takže se rozmnožili mezi sebou, ale to neovlivníme, než jsme totiž zjistili, že je to holka a kluk, už byla v jiném stavu... já vím, že to tak být nemá, ale s tím už nic neudělám :(
zdroj brushe

Západy slunce

27. března 2012 v 16:36 | Erista |  Příroda-foto


Hoj,
jak jsem už psala, hrabala jsem v archivu, a kromě fotek nebe jsem našla i fotky západu slunce z několika dnů. Bohužel, jsou to mé poslední, protože slunce teď zapadá za naším barákem, kam nevidím :). Každopádně se mi povedly :-)


Co se mi zdálo vtipné...

27. března 2012 v 13:42 | Erista |  Ostatní
Koukala jsem se na nejnovější články na úvodní stránce blog.cz a tohle mi přišlo vtipné:

Vám to asi vtipné nepřide, mě ale jo :D
p.s. obrázek bude malinko vylézat ze stránky :D
zdroj neupraveného obrázku, zdroj brushe

To je pech

27. března 2012 v 8:20 | Erista |  Žiji
jak to, že píšu takhle brzo ráno? Ano, odpadla nám 1. hodina, ale to není ten důvod. Nějak blbě jsem se vyspala a teď nemůžu hýbat s krkem,takže článek bude krsťoučký :(, tak se zatím mějte. Přednastavila jsem nějaké fotky, ale pochybuju, že přidám něco víc...

zdroj videa zde

Hodnocení mého blogu od minieesims3

26. března 2012 v 16:41 | Erista |  Ohledně blogu
Od minieesims3 jsem si nechala ohodnotit blog, a dopadlo to více než dobře :-)

První dojem:
Na tvém blogu jsem poprvé a jak se zobrazil,tak jsem vykřikla "JÉÉÉÉ".
10b
Záhlaví:
Jarní obrázky Sněženek jsou úžasné a vše k sobě náramně ladí.Je to uklidňující
a nebije to do očí.
10b
Stránka:
Světle zelené okraje stránky a žluté nápisy jsou super.
10b
Menu:
Bezchybné a moc hezké.
10b
Članky:
Moc hezky píšeš i dlouhé odstavce u tebe jdou číst.
10b
Přehlednost:
Žádný problém.
10b
Aktivita:
Jsi na blogu témeř každý den.
10B
Písmo:
Moc hezké.
10b
Shrnutí:
Na tvém blogu jsem byla poprvé a v žádném případě
né naposlet.
10b
Drobné chyby či nedostatky:
NEVYPLNĚNOMlčící
UPOZORNĚNÍ!!VŠE JE MŮJ NÁZOR.

90 bodů


Děkuji :)

Nimi a Timi

26. března 2012 v 15:50 | Erista |  Zvířata

Nimi a Timi


Naše, již známá rodinka, se přestěhovala do velikého domečku s dvorkem. Dvorek nebyl moc velký, přesto to mamince nedalo a pořídila si slepice. Ty jí ale nestačily, proto si za nějaký obnos koupila 2 housátka. Žluťoučká, 2týdenní, vypadala sladce. Květen byl zrovna v půlce, a housátka objevovala svět. Každý den s nimi byly děti, venku, a hráli si s nimi. Jak šel čas, housátka vyrostla, po nějaké době zbělala a stala se dospělými. Za tu dobu se ale stihla zcela ochočit, jedla z ruky a léto si užila. I svoji první, krutou zimu přežila bez újmy. Avšak, maminka i dětičky neměli čas se o ně starat, takže padlo kruté rozhodnutí: půjdou jinam. Maminka dne 25. 3. 2012 vyvěsila inzerát, v němž stálo: do dobrých rukou, za odvoz, prodám dvě desetiměsíční husy, pouze na chov, ne na maso. Zcela ochočené, žerou z ruky, letošní snůška 10 vajec. Husa a houser. A o patnáct minut později už volal první zájemce. Říkal, že má rybníček, velkou zahradu, že by chtěl housátka. A protože mamka nevěděla, že za pár hodin bude mít několik dalších objednávek, s pánem se domluvila a ten ještě toho dne přijel. Z mého pohledu vypadal mile, i jeho žena na mě působila dobře. Tak si husy naložili do auta, zeptali se na morčata a vzali si i Nelu. Sice slíbili, že se můžete kdykoliv přijet podívat, a dali nám adresu, je to blízko, ale stejně se mi hrozně stýská, a mnohem víc, když píšu tenhle článek :(

Povaha:
Nevím, jestli moderní lidé znají husy, ale většinou jsou zlí, syčí a koušou. Tokové ty naše nebyly. Je pravda, když se houser lekl, tak syčel, ale to asi každý. Když byly menší, dokonce se nechaly i chovat v náručí, ale pak už vážily několik kilo a nešlo to. Jak jsem psala, jsou ochočené, a hodné. Sice když někdo prošel kolem naší zahrady, tak kejhaly ale spíše, aby návštěvníka přivítaly.

Příhody:
Když byly malinké, housátka, vzali jsme je na trávu a pásli jsme je. Když jsme se rozběhli, roztáhli svá malá, žlutá křidýlka a cupitaly za námi. Nechaly se chovat, byly jako naše dětičky L. Když kolem chodily maminky a jejich děti, ty dětičky vždycky žvatlaly, husy z toho začaly kejhat, což bylo sice nepříjemné, ale krásné zároveň. To, že máme housera, jsme zjistili asi před měsícem, když se nám zdál trochu jiný. Naše husa snesla spoustu vajec, ale asi neoplodněných. Jednou se nám skoro oběsila. Byla tma, a my jsme nechali na zahrádce viset nějaký provaz. Ta hloupá husa šla, zamotala se do něj, a nemohla odejít. Byla noc, a ona začala hrozně kejhat, mamka vylítla z postele a ve tmě a bahně jí šla pomoc. Husa ležela na zádech, a už skoro nedýchala, úplně vyčerpaný. Nakonec jí mamka osvobodila, naštěstí to přežila. Víte, že husy-samice se neradi koupou, a samci že zase rádi? Zajímavé, my jsme to nevěděli, a zdálo se nám divné, že jedna husa se nekoupe a druhá jo :D. Když byly malinké, museli jsme je zahřívat lampičkou, aby neumřely. Hrozně kakaly :D :D :D. Když jsme měli otevřený balkon, vždycky, když jsme promluvili, začali kejhat :D.

Přátelé x nepřátelé
Naše husy neměly nikoho moc rádi, snad jen sebe a svojí druhou polovičku. Se slepicemi se celkem snesly, la ekdyž chtěly, chytily je za krk a házely z jedné strany na druhou, to samé s králíky. Takže králíci se nepouštěli, a spor mezi slepicemi a husami ustal. Koček si nijak nevšímaly.

Foto:
Slibuji, že jakmile si do počítače stáhnu fotky z mobilu, přidám sem ty, na kterých jsou Nimi a Timi jako mláďátka :)
(protože sem nechci dávat všechno fotky našich hus, nahraju je do galerie a sem dám jen jednu, takže pokud si chcete prohlédnou ostatní, můžete v galerii)

Ostatní-GALERIE

Obloha

26. března 2012 v 15:00 | Erista |  Příroda-foto

Ahoj,
hledala jsem v archivu svých fotek, a objevila jsem spoustu fotek ještě ze zimy, kdy jsem nafotila oblohu viditelnou z našeho balkonu. Můžete se pokochat :)